• Værvarsel

Klubben

Nok en vellykket gjennomføring av Pink Cup lørdag i Hakadal.

Av:   |  Publisert:   |  Siste nyheter  |  Arkiv

Sammen med gode hjelpere, hadde turneringskomiteen laget en flott ramme rundt Pink Cup, og ut i fra resultatlisten var det tydelig at spillerne hadde det artig på banen også. Hele 32 spillere stilte til start til tross for en usikker værmelding.

Pink Cup er et samarbeid mellom Kreftforeningen og golfforbundet. Hakadal Golfklubb har i flere å bidratt betydelig til denne turneringen. Da dette er en veldedighetsturnering, var det en rekke lokale regler for dagen. Lørdag var det mulighet for å kjøpe en Mulligan, men også kjøpe seg ut av andre vanskelig situasjoner ute på banen. På hull 3 var det bomavgift, og spillerne ble oppfordret til å betale godt for å komme videre.

 
Turneringen var delt opp i fire klasser og klassevinnerne vil bli invitert til landsfinalen, dersom Hakadal er kvalifisert. Klubbene som samler inn mest penger vil bli invitert til finalen i Losby.


Bilde: Klassevinnerne fra venstre, Thomas Reksten, Magnus Oluf Eriksson, Dan Roman og Else Greftegreff.

Alle resultater finner du her

Takket være gode hjelper ble det en flott turnering, Liv og Kjell Erik Tuhus solgte effekter og registrerte inn spillere før start, og ute på hull 5 solgte Jan Petter Gregersen ekstra baller til nærmest pinnen.
Jan Petter fylte opp kaffekanner og hadde også servering ute på banen til spillerne.


Bilde: Jan Petter Gregersen sto på hull 5 og solgte ekstra ballen til "nærmest pinnen".

På hull 5 hadde hovedsponsor Telehuset salg av ekstra baller for å vinne nærmest pinnen. I første ball kom Thomas Astrup, han gjorde en svært lønnsom investering og sikret seg en splitter ny mobiltelefon, etter å ha lagt seg 50 cm fra pinnen.


Bilde: Thomas Astrup pepret pinnen med ekstraballene, og nærmeste ball var kun 50 cm fra hullet.

 
Etter turneringen var det premieutdeling og det ble trukket en rekke premier. Både hotellopphold og enda en mobiltelefon var i potten.


Bilde: Spillerne var oppfordret til å stille i rosa. Unge Bakken tok i mot utfordringen og spiller seg her lekent ut fra bunkeren på hull 8.